Investice do nemovitostí

Bojíte se kvůli inflaci o své úspory? Jednou z možností, jak je ochránit, jsou investice. Těch je hned několik druhů, dnes se však podíváme na investice do nemovitostí. Tento typ investice patří mezi oblíbené a osvědčené způsoby zhodnocení kapitálu. V tomto článku se podíváme na různé aspekty investování do nemovitostí a na to, jak může být tento typ investice výhodný pro různé typy investorů.

Co to jsou investice do nemovitostí?

 

Pokud si koupíte vlastní nemovitost za účelem bydlení v ní, nejedná se úplně o investici do nemovitosti. Pod tímto pojmem se například rozumí to, že si koupíte nemovitost, kterou dále pronajímáte. Tímto způsobem tedy získáte pasivní příjem v podobě nájemného a jde o investici téměř bez rizika. Dalším způsobem investice do nemovitostí je investování do nemovitostního fondu.

Důvody pro investování do nemovitostí

 

  • Stabilita a dlouhodobý růst: Nemovitosti jsou stabilní investicí, která neztrácí na hodnotě. Je zde tedy malé riziko ztráty, ne však nulové – problémoví nájemníci, větší opravy atd.
  • Pasivní příjem: Investice do nemovitostí může poskytnout pasivní příjem prostřednictvím nájemného. Budete tak mít více peněz do vašeho rodinného rozpočtu, případně můžete takto spořit na koupi další nemovitosti.
  • Ochrana proti inflaci: Hodnota nemovitostí často roste spolu s inflací, což může ochránit kapitál investora. Jedná se tedy o jednu z nejbezpečnějších a nejefektivnějších investic.
  • Daňové výhody: Investoři mohou těžit z různých daňových výhod spojených s vlastnictvím nemovitostí, např. odpočty za úroky z hypoték, náklady na údržbu a opravy, správu nemovitosti a dokonce i odpisy.

Investice do nemovitostí a jejich typy

 

  • Bytové nemovitosti: Investování do bytových jednotek pro pronájem může poskytnout pravidelný příjem a dlouhodobý růst hodnoty. Jednou z nejlepších možností je investice do malometrážního bytu, např. 1+kk či 2+1, a to ve větším městě.
  • Komerční nemovitosti: Jedná se o investice do komerčních prostor jako jsou kanceláře, obchodní domy či sklady. Tento typ investice může přinést vyšší výnosy, nese s sebou však také vyšší riziko.
  • Rekreační nemovitosti: Investování do rekreačních nemovitostí, jako jsou chaty nebo apartmány, může nabídnout kombinaci příjmu z pronájmu a osobního využití.
  • Nemovitosti v zahraničí: V turistických lokalitách se nejčastěji pořizují byty či apartmány. Nejčastějšími zeměmi pro tyto investice jsou Chorvatsko, Španělsko, Itálie, Rakousko, v poslední době také Albánie. Dejte si však pozor na místní předpisy či postup prodeje nemovitosti.

Nevíte si rady? Ozvěte se nám!

Investice do nemovitostí je přinejmenším zajímavým a bezpečným způsobem, jak zhodnotit své nadbytečné peníze. Nízké riziko a stálý příjem je velmi lákavý. Pokud si však nevíte rady, náš investiční poradce je tady, aby vám poradil. Máte-li jiné dotazy, neváhejte se podívat na náš kontakt a ozvěte se nám. Budeme se na vás těšit!

Investice do nemovitostí s ČMHAS