Nákup nemovitosti

Nákup nemovitosti je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které můžete ve svém životě učinit. Bez ohledu na to, zda hledáte nový domov pro sebe a svou rodinu, investiční příležitost nebo prostor pro podnikání, proces nákupu nemovitosti vyžaduje pečlivé plánování a úsilí. S Českomoravskou hypoteční a.s. jako vaším partnerem v oblasti zprostředkování hypotečních úvěrů vám chceme představit klíčové kroky, které vám pomohou při této důležité cestě.

Stanovení požadavků a rozpočtu na nákup nemovitosti

Prvním krokem při nákupu nemovitosti je určit vaše potřeby a požadavky. Zvažte velikost, lokalitu, typ nemovitosti a další faktory, které jsou pro vás důležité. Dále stanovte realistický rozpočet, který zohledňuje vaše finanční možnosti a případné úvěrové limity. Českomoravská hypoteční a.s. vám může pomoci s financováním vašeho nákupu a zajištěním hypotečního úvěru, který je přizpůsobený vašim potřebám. Naše hypoteční kalkulačka je pro tuto situaci tím správným pomocníkem a prvním krokem k potřebné hypotéce. Pokud byste se nacházeli v situaci, že už jednu hypotéku máte, a zjistili jste, že pro vás není výhodná, máme pro vás nabídku. Českomoravská hypoteční a.s. nabízí také refinancování hypotéky. Pokud si nejste jistí, jestli je tato možnost pro vás tou pravou, využijte o větu dříve zmíněného odkazu a podívejte se na základní body o refinancování hypotéky.

 

Hledání vhodné nemovitosti

Poté, co máte jasno ve svých požadavcích a rozpočtu, je čas začít hledat vhodnou nemovitost. Využijte realitních makléřů, online inzerce, nebo oslovte přímo developery. Při hledání nemovitosti myslete také na budoucnost. Pokud jste například mladý pár bez dětí, berte v potaz, že jednou budete mít děti, takže byste měli hledat nemovitost v takovém prostředí, aby zde bylo co nejvíce dostupných služeb. Mezi tyto služby by se daly zařadit školy, obchody, případná místa nabízející kroužky pro děti. Zvolte si také nemovitost, ke které se co nejsnadněji dostanete. Naše společnost vám může také poskytnout doporučení a rady týkající se finančních aspektů vašeho nákupu.

 

Prohlídka nemovitosti a vyhodnocení stavu

Po nalezení potenciální nemovitosti je důležité si ji pečlivě prohlédnout. Svou pozornost věnujte stavu budovy, instalacím (elektřina, voda, plyn, …) a dalším důležitým prvkům. V případě potřeby si můžete najmout odborníka, který provede důkladnou technickou kontrolu. Českomoravská hypoteční a.s. vám může pomoci s doporučením odborníků, kteří vám pomohou s posouzením technického stavu nemovitosti. Na lehkou váhu byste také neměli brát výpis z katastru nemovitostí. Tímto krokem se ujistíte, že na nemovitosti nejsou žádná zástavní práva, věcná břemena či jiné právní vady. Pokud si navíc vyžádáte předložení průkazu energetické náročnosti nemovitosti, nebudete se po koupi divit případným neduhům.

 

Vyjednávání ceny a podmínek

Pokud jste si jistí, že jste našli ideální nemovitost, je čas začít vyjednávat cenu a další podmínky s prodejcem. Buďte připraveni na to, že vyjednávání může být procesem, který vyžaduje trpělivost a flexibilitu. Vyjednávání se nebojte, přeci jen můžete ušetřené peníze využít na případné zvelebování vaší nové nemovitosti či například na investování, se kterým vám rád pomůže náš investiční poradce. Nejlepších výsledků při smlouvání dosáhnete, pokud jste jediný zájemce a prodejce na prodej spěchá, případně mu nehrozí finanční ztráta. Ohledně těchto aspektů transakce a cenového vyjednávání vám můžeme poskytnout profesionální poradenství.

Nákup nemovitosti, konkrétně domu

Financování a uzavření smlouvy na nákup nemovitosti

Po dosažení dohody ohledně ceny a podmínek je čas zajistit financování nákupu. Pokud potřebujete hypoteční úvěr, obraťte se na nás a my vám rádi pomůžeme. Poté, co máte veškeré finanční záležitosti vyřešeny, můžete uzavřít kupní smlouvu a přejít k převodu vlastnictví. U kupní smlouvy si však ohlídejte, že obsahuje všechny potřebné náležitosti, jako např. řádnou specifikaci nemovitosti a smluvních stran, zde si hlavně zkontrolujte, že jsou všechny vaše údaje zapsány správně. Ohlídejte si také závazek smluvních stran převést vlastnické právo či správnou hodnotu ceny nemovitosti. Co se platby týče, nejvýhodnější způsob, který chrání obě strany, je úschova kupní ceny.  Po podepsání příslušných smluv kupující zašle peníze na úschovní účet (nejčastěji účet advokáta, notáře či banky). Následně je podán návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. Až po přepisu vlastnického práva je poté prodejci vyplacena kupní cena.

 

Pár slov závěrem

Nákup nemovitosti může být složitý proces, ale s pečlivou přípravou a spolehlivým partnerem jako je Českomoravská hypoteční a.s. můžete dosáhnout úspěchu a splnit si své sny o vlastní nemovitosti. Nezapomeňte se řídit principem „mějte oči otevřené“ a důkladně prověřte každý aspekt nákupu. Ať už hledáte svůj první domov, investiční příležitost nebo komerční prostor, Českomoravská hypoteční a.s. je tady, aby vám pomohla v každém kroku této důležité cesty. Neváhejte tedy, podívejte se na náš kontakt a spojte se s námi, vše s vámi vyřešíme.